scorecardresearch

Çin Türkiye ve Azerbaycan’ın Uygurlulara sahip çıktığını görürse zulümden vazgeçebilir.

25 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
BÜLENT SEZGİN: Açıklamaları gelmişti. “1993 yılında Indepentent Gazetesi Anti-Soviet savaşçı ordusunu barış yolunda yola çıkardı.” Usame Bin Ladin’i barış güvercini gibi gösteriyor, gazete.

ADNAN OKTAR: Bunu üç ay önce falan biz arşivleri araştırırken  bulmuştuk bu resmi. O zaman kitap çalışmalarında kullanırız diye bir kenarda tutuyorduk. Çünkü ilginç bir belge. Bir daha göster.

BÜLENT SEZGİN: “1993 yılında Indepentent Gazetesi Anti-Soviet savaşçı ordusunu barış yolunda yola çıkardı.” Usame Bin Ladin’i barış güvercini gibi gösteriyor, gazete.

ADNAN OKTAR: Bak o zamanlar tam ittifak halindeler sonra terörist diye ortaya çıktılar.

BÜLENT SEZGİN: Bir fotoğraf daha vardı. Ronald Reagen Taliban’ı Beyaz Saray’da ağırlarken bu fotoğrafta.

ADNAN OKTAR: Şiddetle karşılar güya bak orada da can ciğer kuzu sarmasılar. Bayağı iyi araları.

BÜLENT SEZGİN: Çin’den kaçarak Tayland’a sığınan ancak buradan da iade tehlikesiyle karşı karşıya kalan Uygurlar’la ilgili sonunda olumlu bir gelişme yaşandı. Türkiye’nin girişimleri sonucu uzun süredir bu ülkede tutuklu bulunan Uygur mültecilerden bir grup İstanbul’a getirildi. Çocuk ve kadınlardan oluşan yüz yetmiş üç kişi Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin girişimleri sayesinde özel uçakla Bangkok’dan İstanbul’a oradan da Kayseri’ye getirildi.

ADNAN OKTAR: Uygur kardeşlerimiz korunup kollanırsa ve Türkiye’nin de onlara titiz olduğunu Çin görürse daha dikkatli davranacaktır. Onları sahipsiz görüyor Çin, onun için görülmemiş şekilde eziyor. Görülmemiş şekilde saygısızlık yapıyor, görülmemiş şekilde pervasız davranıyor. Azerbaycan da sahip çıksın,  Türkiye de sahip çıksın. Rahatsızlığımızı dile getirelim çünkü Çin’le bizim ticaretimiz çok güçlü. Bayağı rahatsız olurlar. Hükümet açıklama yapsın, rahatsızlığımızı dile getirelim. Odalar Borsalar Birliği falan bunlar rahatsızlıklarını dile getirsinler. Türk iş adamları rahatsızlıklarını dile getirsinler Çin bundan bayağı tedirgin olur. Üslubunu değiştirir diye düşünüyorum. Çünkü her sahipsize böyle yapıyor dünya. Dünyanın birçok insanı.