scorecardresearch

Sevginin ölçüsü görmek ya da görmemek değildir. Resulullah'ı görmedik ama delice seviyoruz.

84 izlenme
Kategori Din
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
ADNAN OKTAR: Sevgi, bağımsız sevgi olmaz. Bazı genç kızlarda ben görüyorum “beni yeteri kadar sevmiyor” falan diyor. Sevgiyi bir kere Allah yaratır. Sen müşrik sevgisi istiyorsun, put sevgisi istiyorsun. “Ey put” diyor “beni niye sevmiyorsun?” Sen bir insanı putlaştırırsan zaten müşrik olmuş olursun ve Allah belanı verir.  İçin sıkılır. Allah kalbinden sevgiyi alır. Ne sevebilirsin ne sevilirsin. İçini boşaltır Allah. Sevgi doğrudan Allah’tan beklenir. Allah yaratır sevgiyi Hz. Musa (a.s) için Cenab-ı Allah ne diyor ‚ “Ona katımızdan bir sevgi yönelttik” diyor o kendi kendine sevimli hale geldi demiyor. Yahut kendini sevdirdi demiyor “Ben sevdirdim” diyor Allah “Ben.”

KARTAL GÖKTAN: Bir başka ayette de Rabbimiz şöyle buyuruyor: Şeytandan Allah’a sığınırım. “…size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O'nun ayetlerindendir.” (Rum Suresi, 21)

ADNAN OKTAR: Bir daha.

KARTAL GÖKTAN: Şeytandan Allah’a sığınırım. “…size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O'nun ayetlerindendir.” (Rum Suresi, 21)

ADNAN OKTAR: Demek ki Allah yaratıyor. Sen buna inanmazsan. “Niye beni sevmiyor?” Bir de ölçüsü ne bu sevmenin? Yani posta pulu gibi yapışık gezmek, var ya tipler böyle el ele, kafasını da yaslıyor böyle, elini elinden tutuyor belinden sarılmış falan kızcağızın beli ağrıyor artık. Elleri de vıcık vıcık terli kafayı da kafasına dayamış çocuğun kafası ağrıyordur. Bir de zırvalıyor dırdır ipsiz sapsız abuk sabuk akşama kadar bir aşağı bir yukarı. Sonra telefon faslı, “Ee ne yapıyorsun?” Elinin körü daha on dakika oldu ayrılalı. “Kim var orada, biri mi var? Ses duydum.” Manyaklık bunlar hastaysan Allah’a yalvar. Böyle sevgi olur mu? Böyle illa yapışık yaşayacak mesela biz Resulullah (s.a.v.)’ı görmedik ama canımızdan daha çok seviyoruz. Kaliteli sevgi önemlidir, tutku önemlidir mesela on dakika görürsün ama deli gibi seversin, on saat görürsün vıcık vıcık bir sıkıntı olur başka bir şey olmaz.